Edellinen tanssipäivä pe 19.2.2016

Lauantai 20.2.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Helminauha
Aronkeidas 22:00--03:30, 18 €
Klamydia, The Black Light Theatre
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sunset & Arto Nuotio
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Kari Piironen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Rosette, Charles Plogman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:30, 15 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Lomakeskus Huhmari
Markku Aro
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kylpylä
Pauli Koivula, Himmiät tähäret, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi)
Simo Hietalan yhtye
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Leif Lindeman & Avec
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Tammi Group trio
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Etiketti & Antti Ahopelto
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Christa Huikko Band
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemi
Kuntotalo 20:00--00:30
La Strada & Anita Hirvonen
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 10 €
Tero Vall & Harry Lindström
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Henkka ja Kulkurit, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Timo Hacklin
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Niskalenkki
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Sinitaivas
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Onnenkulkurit
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 19:30--24:00, 15 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola, DJ Seppo
Merisärkän viihdekeskus
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Essi Leppäkoski
Nousula
Aikalisä
Pesäkallio 20:00--01:00
Souvarit
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Eija Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sanna-Mari Titov, Palapeli
Lomakeskus Revontuli 15 €
FBI-beat
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 10 €
Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset
Ruskotalo (Rusko)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola, konsertti, konsertti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 €
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, Ippe Mansikan orkesteri
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 15 €
Energia, Broadroad, Susanna Heikki, 50-vuotisjuhlatanssit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Ricardo, Onnen hetket
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Domino & Sari Koivikko
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Anneli Mattila, LäpiValaisu
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Toejoen seurojentalo
Tonika
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Onnentähti & Aki Samuli, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:00--01:30
Dansdax, Donnez
Valtatie 2 20:00--02:00
Hurma, Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Rosalie, Mervi Kovero

Seuraava tanssipäivä su 21.2.2016