Edellinen tanssipäivä pe 25.12.2015

Lauantai 26.12.2015 tapaninpäivä

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 17 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, Teemu Roivainen & Fantasia
Auran nuortentalo
A. Aallon rytmiorkesteri, Teijo Suomi Orch, Onnentähti
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Forssan järjestöjentalo 17:00--21:00, 10 euroa
Desiree
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Sari Hellsten
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jarmos-yhtye
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--02:00, 15 euroa
Sanna Liimatainen & Calibra
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kukka Kiri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Aki Samuli, Hovinarrit
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Kolibri
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Vetonaula, Domino & Sari Koivikko
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tosimiehet
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Käenkoskikeskus (Parkano)
Helminauha
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
Tonika
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Wähäkosket
Limingan ns 20:30--01:00, 13 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 euroa
Sinitaivas, DJ Seppo
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 11 euroa
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Kasmir & Jari Grek
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Heikki Puronvarsi
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Norolan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Myrskytuuli, LäpiValaisu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vesa Parantainen Duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Minna Engström, Värisuora
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Erika Vikman, Patajätkä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Laplanders
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Anssi K. Laitinen trio
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Kalle Jussila
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 15 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye, Hannu Wacklin
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Maarit Aro
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 20:00--24:00, 10 euroa
Maija Muikku
Turun VPK 18:00--22:30, 13 euroa
Juhani Virta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 15 euroa
Duo Pekka Roiko, Feniks
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 14 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro
Vanha sotilaskoti (Mikkeli) 17:30--22:00, 8 euroa
Timo Forsman
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Voitto Takanen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat