Edellinen tanssipäivä pe 20.11.2015

Lauantai 21.11.2015

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 20 euroa
Solid Base, Portion Boys
Auran nuortentalo
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Patajätkä
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 14 euroa
Kalevi Suntilan yhtye, Guns Rosor
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Rosette & Charles Plogman
Haaparannan kansantalo 20:00--24:00
Leif Lindeman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Anneli Mattila & Recados
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tuliset & Rainer Friman & Antti Toivola
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Hannu Viitalan yhtye, Sari Turpeinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Juhamatti & Timangi
Ikaalisten kylpylä
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 euroa
Aki Samuli, Erika Vikman, Hovinarrit, Onnentähti
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--02:00, 15 euroa
Hurma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tommi Soidinmäki & Energia, Jukka Poika
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Ippe Mansikan orkesteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 20 euroa
Tuure Kilpeläinen, Kaihon karavaani
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi
Lempäälän manttaalitalo
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Limingan ns 20:30--01:00, 13 euroa
Myrskytuuli
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 19:30--24:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola, In The Mood & Suvi Karjula
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki) 15 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00
Focus & Sakke Kotilainen
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fantasia & Marko Maunuksela
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Yölintu, Tanssiyhtye Japilius
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Christa Huikko
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Helminauha, Susan Sonntag
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--00:30, 15 euroa
Taikakuu
Toejoen seurojentalo (Pori)
Menokkaat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sinitaivas
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tukkijätkät