Edellinen tanssipäivä pe 13.11.2015

Lauantai 14.11.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Alhojärven maamiesseurantalo (Alhojärvi, Jämsä)
Norolan Pojat
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 17 euroa
Rosette & Charles Plogman, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Auran nuortentalo
Unelmavävyt, In The Mood & Suvi Karjula
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Härmän Kylpylä (Kauhava)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 euroa
Keijo Nieminen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--02:00, 15 euroa
Arto Nuotio ja Leo luoto & Vanhan liiton miehet, Arto Nuotio
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Souvarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Lasse Koivuranta
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Kokkolan työväentalo
Guns Rosor
Krääkkiö (Vesilahti)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tammi Group
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Finlanders, Onnentähti
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:00, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Lempäälän manttaalitalo
Tosimiehet, Arja Havakka
Limingan ns 20:30--01:00, 13 euroa
FBI Beat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki) 15 euroa
Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Pasi Kivimäki
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Sinitaivas, Hurma
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Tommi Seppänen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Teemu Harjukari
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Raahen työväentalo
Simo Hietalan yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Taikakuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Teemu Roivainen, Helminauha
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 10 euroa
Melekoset
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Jussi Seppänen
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 11 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 21:00--01:30, 20 euroa
Tuure Kilpeläinen, Kaihon karavaani
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Fernanda, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--00:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Toejoen seurojentalo (Pori)
Voitto Takanen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Jari Sillanpää
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy)
Tanssiorkesteri Luxus
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
NeljänSuora, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Pyrstötähti & Juha Salminen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti