Edellinen tanssipäivä pe 6.11.2015

Lauantai 7.11.2015

Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola)
Ässät
Aronkeidas 20:30--02:30, 16 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Helminauha, Midinetti & Johanna Pakonen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 14 €
Walkarit, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 16 €
Ippe Mansikan orkesteri
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--24:00
Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Lomakeskus Huhmari
Voimaorkesteri, Hovinarrit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Hannu Hautaniemi
Hyynilän seuratalo 10 €
Carneval
Härmän Kylpylä
Pia Lång
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Seireenit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Amorio, Terhi Matikainen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Sunset, Arto Nuotio
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Tammi Group
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus 20:00--01:30, 16 €
Fernet & Tomi Markkola, Karavaani & Heidi Pakarinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula, Menox, Sari Koivikko
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Tulipunaruusut, Hurma
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 19:30--24:00, 15 €
FBI-beat, Myrskytuuli
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Caminito & Kari Piironen
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 21:00--01:30, 15 €
Senaattori, Etiketti & Antti Ahopelto
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:30--00:30, 13 €
Veijarit & Mia Leivo
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Eija Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Ilkka Hakala & Sonetti
Lomakeskus Revontuli 17 €
Souvarit
Ritytalo
Riihimäen työväenyhdistyksen soittokunta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 €
Onnentähti, Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri
Soihtula
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Jarmo Pellinen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Rosette, Charles Plogman, Onnenkulkurit
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 15 €
Helmenkalastajat
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver, Jämijärven Pelimannit
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 20:00--24:00, 10 €
Voitto Torpakko
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, Henkka ja Kulkurit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Juhani Virran yhtye
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 13 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 12 €
Matti Ojala

Seuraava tanssipäivä su 8.11.2015