Edellinen tanssipäivä pe 6.11.2015

Lauantai 7.11.2015

Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola)
Ässät
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 16 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Helminauha, Midinetti & Johanna Pakonen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 14 euroa
Walkarit, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Haaparannan kansantalo 20:00--24:00
Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Voimaorkesteri, Hovinarrit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Hannu Hautaniemi
Hyynilän seuratalo (Sastamala) 10 euroa
Carneval
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Duo Pia Lång
Ikaalisten kylpylä
Seireenit
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--02:00, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Finlanders
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Amorio, Terhi Matikainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Arto Nuotio, Sunset
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Hopeinen Q, Virve Rosti, HopeinenKuu
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Tammi Group
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:00--01:30, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Karavaani & Heidi Pakarinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula, Menox, Sari Koivikko
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Tulipunaruusut, Hurma
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Limingan ns 20:30--01:00, 13 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 19:30--24:00, 15 euroa
FBI-beat, Myrskytuuli
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 21:00--01:30, 15 euroa
Senaattori, Etiketti & Antti Ahopelto
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:30--00:30, 13 euroa
Veijarit & Mia Leivo
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Eija Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ilkka Hakala & Sonetti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 17 euroa
Souvarit
Ritytalo (Riihimäki)
Riihimäen työväenyhdistyksen soittokunta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Onnentähti, Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri
Soihtula (Oulainen)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Jarmo Pellinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Rosette, Charles Plogman, Onnenkulkurit
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--00:30, 15 euroa
Helmenkalastajat
Toejoen seurojentalo (Pori)
Harri Lehtonen & Silver, Jämijärven Pelimannit
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 20:00--24:00, 10 euroa
Voitto Torpakko
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taikakuu, Henkka ja Kulkurit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Juhani Virran yhtye
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 12 euroa
Matti Ojala