Edellinen tanssipäivä pe 16.10.2015

Lauantai 17.10.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Elina H
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 17 euroa
Finlanders, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola, Pekka Rinne
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 14 euroa
Eino Luostarin yhtye
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Juhamatti & Timangi
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Presto, Kake Randelin
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tähtiartisti aluefinaali
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosette, Charles Plogman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 euroa
Seireenit, Onnentähti
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--02:00, 15 euroa
Tommi Soidinmäki & Energia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--22:30, 12 euroa
Grani Big Band
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Ippe Mansikan orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Unikuva
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Etiketti & Antti Ahopelto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Jaska Mäkynen, Heli Pakarinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Graniitti & Rainer Bollström
Kivitaipaleen ns (Kivitaipale, Rovaniemi)
Laplanders
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Patajätkä & Erika Vikman
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Limingan ns 20:30--01:00, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki) 20 euroa
Öiset kulkijat, Juha Tapio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman, Anneli Mattila
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Erja Kähkönen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Pesäkallio (Lahti)
Diesel & Markku Aro
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Menox
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ajan sävel & Pauli Antero Huttunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sanna-Mari Titov
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 10 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Susanna Heikki, eXmiehet & Saija Tuupanen, Hovinarrit, Aki Samuli
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Timo Forsman
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Helli Uusitalo & Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Seesam, Oja-Lipasti band, Antti Raiski, Nina Åkerman
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--00:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki, Caminito & Kari Piironen, N.Y.T.
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Onnenkulkurit
Toejoen seurojentalo (Pori)
Corona, Jarkko Ylinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Helminauha, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Souvarit, Henkka ja Kulkurit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus