Edellinen tanssipäivä pe 9.10.2015

Lauantai 10.10.2015

Aronkeidas 20:30--02:30, 18 €
Pohojanmaan Pelimiehet, Matti ja Teppo & Horizone
Auran nuortentalo (Aura)
Rosette, Charles Plogman, Fernanda
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 16 €
Ari Nylund & Kalle Jussila
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--24:00
Mika Jefremoff
Lomakeskus Huhmari
Karavaani & Heidi Pakarinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Haavekuva
Härmän Kylpylä
Boogie, Boogie
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Heli Pakarinen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu)
Sarmas
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Pentti Kuparinen duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Leif Lindeman & Avec
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Matti Esko
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Kivitippu
Menox
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Lasse Koivuranta
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Köpi Koski ja Projekti, Finlanders
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Rosso & Tarja Lunnas
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Diesel & Markku Aro, Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Urho Hämäläinen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Taikakuu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--00:30, 15 €
Teemu Harjukari
Pesäkallio 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Aki Samuli
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Hannu Auvinen duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Öiset kulkijat
Lomakeskus Revontuli 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Rainer Friman, Kaisa-Mari Ruokolainen & Foxpop
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Dry Capri & Pirjo Kartano
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Caminito & Kari Piironen, Onnentähti
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 15 €
Myrskytuuli, In The Mood & Suvi Karjula
Toejoen seurojentalo
Sympatia, Tuomas Koivuviita
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Valtatie 2 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 13 €
Yötaivas
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--02:00, 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Seuraava tanssipäivä su 11.10.2015