Edellinen tanssipäivä pe 2.10.2015

Lauantai 3.10.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Matti Ojala
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 15 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--02:30, 16 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet, Hovinarrit & Aki Samuli
Auran nuortentalo
Hurma, 10tanssi Band & Aki Mäki
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 0 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tarmo Malila, Tarmo Malila ja Täysikuu
Ikaalisten kylpylä
Jari Grek
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 euroa
Keijo Nieminen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 euroa
Teemu Roivainen, Juhamatti & Timangi
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--02:00, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Aki Korhonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Taikakuu, Helminauha
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Kalle Jussila
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Jambalaya
Kemijärven VPK
Hannu Hautaniemi
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Tommi Soidinmäki & Energia
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Yölintu
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Kokkolan työväentalo 20:30--00:30, 13 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 10 euroa
Tero Vall
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00, 17 euroa
Souvarit, Ippe Mansikan orkesteri
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki) 15 euroa
Boogie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Onnenkulkurit
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Jaska Mäkynen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Onnenmaa & Kari Vepsä, Henkka ja Kulkurit, Erika Vikman
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Maestro, Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Gunnar Taipale
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
KinoJake, Koivu & Marita Taavitsainen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 euroa
Essi Leppäkoski
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:30, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Timo Forsman
Toejoen seurojentalo (Pori)
Tonika
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Omega & Eija Kantola, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tapani Lager & Jussi Roponen, Walkarit