Edellinen tanssipäivä pe 4.9.2015

Lauantai 5.9.2015

Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Teemu Roivainen & Maria Tyyster & Fantasia, Pohojanmaan Pelimiehet
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Esakallio
Marko Maunuksela, konsertti, konsertti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kari Silanderin yhtye
Hallin vanha VPK (Halli, Jämsä)
Kapris & Matti Esko
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Tuliset & Rainer Friman & Antti Toivola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Honkala 20:00--00:30, 12 €
Voitto Takanen
Lomakeskus Huhmari
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti-laulukilpailu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Jorma Kääriäinen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Yötaivas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Sinitaivas, Helminauha, päättäjäiset, päättäjäiset
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Helmenkalastajat
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Timo Hacklin
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 8 €
Christa Huikko
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Juhamatti & Timangi, NeljänSuora
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Onnenkulkurit
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Mika Raittilan yhtye
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
FBI-beat
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Roulette, Reijo Taipale, Kalle Jussila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Ässät
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen, Mikko Tapio
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Bolero
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Juhani Rautiainen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sarmas, Arttu Wiskari
Pohdin urheilutalo
Guapita & Timo Herranen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Hovinarrit, Susanna Heikki & Aki Samuli
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Onnenhetki, Walkarit
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--00:30, 10 €
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti 20 €
Jenni Vartiainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Rosette & Charles Plogman
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45, 15 €
Jupiter, Kauko Simonen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Finlanders, LäpiValaisu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Hannu Hautaniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 €
Norolan Pojat, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Anneli Mattila & Recados
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 €
Pekkaniskan Pojat
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Rosso & Tarja Lunnas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Avec & Leif Lindeman
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
La Strada & Anita Hirvonen, Seireenit
Toejoen seurojentalo
Pertti Niemi & Odessa
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Wähäkosket
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Juha Simolan yhtye & Elias & Elina Ukkonen & Juha Simola
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 0 €
Yksityistilaisuus
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Iskelmien Ilta & Mika Peltoniemi & Suvi Hiltunen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Etiketti & Antti Ahopelto
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Merja Juutinen

Seuraava tanssipäivä su 6.9.2015