Edellinen tanssipäivä pe 15.5.2015

Lauantai 16.5.2015

Aronkeidas 22:00--03:30, 17 €
Egotrippi
Kullaan Harjula
Ippe Mansikan orkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Honkala 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Company & Kake Randelin
Härmän Kylpylä
Savannah
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen, Maria Tyyster
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Satumaa & Reijo Taipale, avajaiset, avajaiset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Avec & Leif Lindeman, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Euroset
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Hannu Hautaniemi
Ravintola Kivitippu 10 €
Q-raketti
Kukonhiekka 20:00--01:45
Omega & Eija Kantola, Jackpot & Jukka Hallikainen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Rosette & Charles Plogman, Onnenkulkurit
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Antero ja Valamo
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Jenna Bågeberg
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders, Helmenkalastajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 €
Myrskytuuli & Pekka Rinne
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Diesel, Rosso & Markku Aro & Tarja Lunnas
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Ekstaasi, Sauli Perätalo
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen & Arto Kivekkään yhtye
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Kanarian Mikki
Hurma
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
HopeinenKuu
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Vesa Parantainen, Maestro
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 €
Tuovilat
Kylpylähotelli Rauhalahti
Birgit Ohra-aho, Matti Ojala & Eldorado, Pekka Mikkola
Lomakeskus Revontuli 21:00--01:30, 15 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
EXmiehet, Taikakuu, Onnentähti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 €
Kari Vepsä & Onnenmaa, Palapeli & Sanna-Mari Titov
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti
Mistral & Anne Mattila, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Kaija Pietilä
Tulenliekki 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ravintola Tulisuudelma
Apulanta
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja, NeljänSuora

Seuraava tanssipäivä su 17.5.2015