Edellinen tanssipäivä pe 8.5.2015

Lauantai 9.5.2015

Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--23:30
DJ Toivo!
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Rosette, Charles Plogman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Helminauha
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
In The Mood & Suvi Karjula
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Christa Huikko
Järvenpään seuratalo (Järvenpää)
Wiihdeorkesteri Wiva
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Unelmavävyt, Keijo Rahnasto, Titan
Ravintola Kivitippu
Kuutamo
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Humppafoksi
Kukonhiekka 20:00--01:45
Taikakuu, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Beatline & Seppo Tammilehto
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Silverado
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 13 €
Energia & Tommi Soidinmäki
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Company & Kake Randelin
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 €
Henkka ja Kulkurit
Merisärkän viihdekeskus
Avec & Leif Lindeman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 15 €
Souvarit
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut, Koivu & Marita Taavitsainen
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Freeman, Jimmy Cola
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Teemu Harjukari
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 €
NeljänSuora, Onnentähti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 10 €
Tuovilat
Seurakallio 10 €
Alfa
Syvälahti
Finlanders, Timangi, Miia Lehtio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Rosso & Tarja Lunnas
Tanhuhovi
Lumilinna, Kari Piironen
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Pirita Niemenmaa & Asko Järvelä
Tulenliekki 21:00--01:30, 14 €
Yölintu, Vonkamiehet
Ravintola Tulisuudelma
Aki Mäki, 10tanssi Band
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Esteri
Valtatie 2 20:00--01:00
Norolan Pojat
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 10 €
Kalliomäki Bros, Seppo Kanervo

Seuraava tanssipäivä su 10.5.2015