Edellinen tanssipäivä pe 24.4.2015

Lauantai 25.4.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Yöntanssittajat
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Timo Kallio Duo
Auran nuortentalo
FBI-beat, Midinetti & Johanna Pakonen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 14 euroa
The Best Men & Tiina Kultalahti-Byskata, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Helmenkalastajat
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Tosimiehet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jani & Jetsetters, Jamo & Freeshake, the Kortongs
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Anneli Mattila
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 12 euroa
Yötähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--01:30, 17 euroa
Finlanders, Keijo Rahnasto, Titan
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kukka Kiri
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Kuunsilta 2
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Ano & Kalle Jussila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Helminauha
Limingan ns
Omega & Eija Kantola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Rosette, Charles Plogman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, Myrskytuuli
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Hovinarrit & Maria Tyyster & Teemu Roivainen, Pekka Mikkola
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Maximus
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsinki) 15:00--18:00, 10 euroa
Pakilan pelimannit
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, päättäjäiset
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Putkiratio
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Merita Manninen
Pyhäsalmen urheilutalo
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Heikki Silvennoinen, Jaakko Turunen blues band, Tomi Leino trio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 21:00--01:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro, Ippe Mansikan orkesteri, avajaiset
Seurakallio (Leppävirta)
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 11 euroa
Suomussalmen harmonikkakerho
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Agents & Vesa Haaja, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 20:00--00:30, 10 euroa
Janne Ikonen Band & Urho Hämäläinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sinitaivas
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Hurma, Amadeus Lundberg
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Luxus