Edellinen tanssipäivä pe 17.4.2015

Lauantai 18.4.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Caminito & Kari Piironen
Aronkeidas 20:30--03:30, 17 €
Finlanders, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Helminauha, Ratto-band
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Henkka ja Kulkurit
Lomakeskus Huhmari
Hovinarrit
Härmän Kylpylä
Poets of The Fall
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Jambalaya
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Seppo Tammilehto & Punainen kitara
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Jackpot & Jukka Hallikainen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Timo Hacklin
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Kortesjärven ns (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:00--01:00, 12 €
Tanssiorkesteri Luxus
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tulipunaruusut, Hurma
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:30--23:30, 10 €
Teuvo Vouti ja Captain
Limingan ns (Liminka)
Ässät
Livonsaaren seurojentalo (Toivanen, Naantali)
Tsuubiduu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus
Öiset kulkijat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Kasmir, Jari Grek
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Karavaani & Heidi Pakarinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Fantasia & Marko Maunuksela, Myrskytuuli
Nousula
Juhani Rautiainen
Pesäkallio 20:00--01:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Dry Capri
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Suvi Hiltunen, Cara mia
Lomakeskus Revontuli 21:00--01:30, 15 €
Yölintu, Vonkamiehet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 10 €
Markku Aro & Diesel
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Matti Hyvönen ja Robertinos
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Tammi Group
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 21:00--01:30, 18 €
Danny, D'Voices
Tanhuhovi
Rosette, Charles Plogman, Fernanda
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 €
Hannu Matilainen, Osmo Loimusalo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Markku Ignatius & Erja Kähkönen
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Harri Lehtonen & Silver
TT-halli 15:00--19:00, 10 €
Tapio Peltonen ja Tahiti
Tulenliekki 14 €
Tapani Kansa
Turun VPK (Turku) 20:00--00:30, 12 €
Juhani Virta
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Pekkaniskan Pojat
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Sinitaivas, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Voitto Takanen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

Seuraava tanssipäivä su 19.4.2015