Edellinen tanssipäivä pe 27.3.2015

Lauantai 28.3.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Jouni Raitio
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Palapeli & Sanna-Mari Titov
Evijärven alapään ns
Tanssiorkesteri Luxus
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00
Naseva, Sari Koivikko
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Ässät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kasmir
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosette, Charles Plogman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Finlanders
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Terässiipi
Kokkolan työväentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Walkarit
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Leif Nordanberg
Käenkoskikeskus (Parkano)
Art Festivo -tapahtuma, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Lempäälän manttaalitalo 20:00--00:30
Kauko Simonen
Limingan ns 20:30--01:00, 13 euroa
Seireenit
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Agents, In The Mood & Suvi Karjula
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Lumilinna, Jake Niska
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Onnenkulkurit
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Norolan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tinja, Tammi Group
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tommi Nyyssönen & Tosimiehet
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Nelituuli
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Jorma Kääriäinen ork., Pekkaniskan Pojat, Maija Muikku solo
Seurakallio (Leppävirta)
Gunnar Taipale
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Sinikuu
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Avec & Leif Lindeman
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--00:30, 15 euroa
Hurma, Ippe Mansikan orkesteri
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--01:00, 14 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
NeljänSuora
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Yölintu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Solar & Satu Suhonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Suomussalmen harmonikkakerho