Edellinen tanssipäivä pe 20.3.2015

Lauantai 21.3.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 17 euroa
Klamydia
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola, Tähtikartta
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman
Hauhotalo (Hämeenlinna) 19:00--23:00
Hauhon harmonikat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Trio Petri Forsman
Imatran kylpylä
Jamtime & Satu Tolvanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Charles Plogman, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Onnenkulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri, Neliveto
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:00, 12 euroa
Grani Big Band
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Helminauha
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Pauli Antero Huttunen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Myrskytuuli
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:30--23:30, 10 euroa
Jope Huttusen yhtye
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Sinitaivas
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 euroa
Norolan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Onnentähti
Manttu (Kirkonkylä, Tervo)
Tammi Group trio
Marinkaisten ns (Marinkainen, Kokkola) 21:00--00:30, 13 euroa
Esperanza & Jiri Tammilehto
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Wähäkosket
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--01:00, 12 euroa
Silverado, Vanaja & Matti Mäntylä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Finlanders, Helmenkalastajat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Taikakuu, Amadeus Lundberg
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Kasino
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Kalle Jussila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Onnentekijät, Mika Lappalainen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Jarkko Honkanen & Taiga
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Jade's band, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Dry Capri
Suomussalmen ns 11 euroa
Tapani Nevala
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Caminito & Kari Piironen, Henkka ja Kulkurit
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:30--00:30, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Yöntanssittajat
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--01:00, 14 euroa
Juhani Virran yhtye, Juhani Virta
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 20:00--00:30, 10 euroa
Maija Muikku
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro