Edellinen tanssipäivä pe 13.3.2015

Lauantai 14.3.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Tosimiehet & Tommi Nyyssönen
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Tanssiorkesteri Ahopelto
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Jaska Mäkynen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Sway
Härmän Kylpylä
Onnenhetki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Leif Lindeman
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Clipper
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Onnenkulkurit, In The Mood & Suvi Karjula
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Ravintola Kivitippu
Esperanza & Jiri Tammilehto
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Kuutamo
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Unikuva
Kuntotalo 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Rita Santanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
Launosten työväentalo 19:00--23:00, 12 €
Antero Ketosen yhtye, Antero Ketonen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 €
FBI-beat, Helminauha
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Nousula
Mervi Kari
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Tukkijätkät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Piironen
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio, NeljänSuora
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Laplanders
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Dominou
Raahen työväentalo (Raahe)
Simo Hietalan yhtye
Lomakeskus Revontuli
Eija Kantola & Omega
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
CaraMia, Suvi Hiltunen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Jouni Keronen, Johanna Debreczeni, Antti Raiski & Sesam, Kari Vepsä & Onnenmaa
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 €
The Steels
Seurakallio
Ake Pääkkö duo
Soihtula
Ässät
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
La Strada & Anita Hirvonen, Ari Nylund & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu 19:30--00:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Jämijärven Pelimannit & Eila Pienimäki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat

Seuraava tanssipäivä su 15.3.2015