Edellinen tanssipäivä pe 13.3.2015

Lauantai 14.3.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 euroa
Tosimiehet & Tommi Nyyssönen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Jaska Mäkynen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Väliaikainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Sway
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Onnenhetki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Leif Lindeman
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 euroa
Clipper
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit, In The Mood & Suvi Karjula
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
KinoJake
Kokkolan työväentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Kuutamo
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Unikuva
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Rita Santanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:00, 12 euroa
Antero Ketosen yhtye, Antero Ketonen
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 euroa
FBI-beat, Helminauha
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Mervi Kari
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Tukkijätkät
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio, NeljänSuora
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Laplanders
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Eija Kantola & Omega
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
CaraMia, Suvi Hiltunen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Jouni Keronen, Johanna Debreczeni, Antti Raiski & Sesam, Kari Vepsä & Onnenmaa
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
The Steels
Seurakallio (Leppävirta)
Ake Pääkkö duo
Soihtula (Oulainen)
Ässät
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
La Strada & Anita Hirvonen, Ari Nylund & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:30--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--01:00, 14 euroa
Jämijärven Pelimannit & Eila Pienimäki
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Souvarit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat