Edellinen tanssipäivä pe 27.2.2015

Lauantai 28.2.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Kolibri
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Arto Nuotio, Sunset, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
KinoJake, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Caminito & Kari Piironen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Mikko Tapio
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Lomakeskus Huhmari
Muscot
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 14 €
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Härmän Kylpylä
Mauri Niemi, J-P Team
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
NeljänSuora, Rosalie
Ravintola Kivitippu
Sonetti & Ilkka Hakala
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kuntotalo 20:00--01:00
Sinitaivas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Timo Rautala & Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Roulette & Juha Mäkinen
Launosten työväentalo 19:00--23:00, 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Rosette, Charles Plogman, Tanssiorkesteri Ahopelto
Nousula
Köpi Koski ja Projekti
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Pentti Kumpulainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Jackpot & Jukka Hallikainen
Pakinkylän VPK 15:00--18:00, 10 €
Pakilan pelimannit
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
J. Marjanen duo
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Onnenkulkurit
Lomakeskus Revontuli
Energia & Tommi Soidinmäki
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Hurma
Salon VPK (Salo) 19:00--23:00
Pelottomat & Roope Pelo
Seurakallio
Janne Ikonen Band, Urho Hämäläinen
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski)
Harri ja Coronet
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Souvarit, Yötaivas
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00
Iskelmäyhtye Korona, Jarkko Ylinen
Ravintola Tulisuudelma
Aimo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Channel Four, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Finlanders, Ratto-band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Juhani Virran yhtye

Seuraava tanssipäivä su 1.3.2015