Edellinen tanssipäivä pe 20.2.2015

Lauantai 21.2.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Diesel & Markku Aro, Onnentähti
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 14 €
Exodus, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Härmän Kylpylä
Ensti solo band Lakeussalissa
JVG
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Pequeno
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
FBI-beat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Juhani Virran yhtye, Juhani Virta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Souvarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Oja-Lipasti band, Juha Hautaluoma, Nina Åkerman
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Astra
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Myrskytuuli
Kuntotalo 20:00--01:00
Helminauha
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:30--23:30, 10 €
Marko Jolkkonen
Limingan ns (Liminka)
Jackpot & Jukka Hallikainen
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 €
Taikakuu, Antti Ahopelto
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Yötaivas
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--00:15, 13 €
Focus & Sakke Kotilainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pesäkallio 20:00--01:00
Finlanders
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Marko Karvonen & Mercedes duo
Lomakeskus Revontuli
Sinitaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Marita Taavitsainen & Koivu, Charles Plogman & Rosette
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Ässät
Seurala (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Gunnar Taipale
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 11 €
Tuovilat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Henkka ja Kulkurit
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Voitto Takanen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Caminito & Kari Piironen, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Unto Satorannan yhtye
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Köpi Koski ja Projekti

Seuraava tanssipäivä su 22.2.2015