Edellinen tanssipäivä to 25.12.2014

Perjantai 26.12.2014 tapaninpäivä

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--22:00, 12 €
Mia Leivo & Pekka Juntusen orkesteri
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Maria Tyyster & Teemu Roivainen & Hovinarrit, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
A. Aallon rytmiorkesteri, Hupilupa
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 10 €
Astra
Forssan järjestöjentalo (Forssa) 17:00--21:00, 10 €
Desire
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 13 €
Värisuora & Minna Engström
Härmän Kylpylä
Väriloiste
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 13 €
Graniitti & Rainer Bollström
Kuntotalo 20:00--00:45
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
Tonika
Limingan ns (Liminka)
Hurmurit & Merja Juutinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 11 €
Juhani Rautiainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Tulipunaruusut
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
Amor-kvartetti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Piironen
Pesäkallio 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Hannu Tuovinen duo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Helminauha, Jaska Mäkynen & Nelostie
Soinin yhteistalo (Soini)
Jussi Roponen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Reflex
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 13 €
Markku Harjunpään orkesteri
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Atlas ja Timo Rautala, Karavaani & Heidi Pakarinen, Timo Rautala
Tanssikrouvi 20:00--01:00, 14 €
Avec & Leif Lindeman
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 €
Pekka Parsolan yhtye
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Raimo Turtiainen ja Pojat
Teeriharju 13:00--16:45, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Väliaikainen
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 20:00--00:30, 10 €
Maija Muikku
Turun VPK (Turku) 18:00--23:00, 12 €
Juhani Virran yhtye
Valtatie 2 20:00--02:00
Hurma, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vanha sotilaskoti 17:00--21:30, 8 €
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Seireenit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Harri Lehtonen & Silver
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Martti Timonen

Seuraava tanssipäivä la 27.12.2014