Edellinen tanssipäivä pe 14.11.2014

Lauantai 15.11.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Ässät
Hotelli Anttolanhovi
Jamtime trio
Aronkeidas 20:30--03:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Energia & Tommi Soidinmäki, Midinetti
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Caminito & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Cosmos & Tauno Heikkinen
Lomakeskus Huhmari
Unelmavävyt
Härmän Kylpylä
Aikakone, Lakeussalissa Ensti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
In The Mood & Suvi Karjula
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 12 €
Kalevi Suntila, Väinö Korsu
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 €
Mauriset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Souvarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Rosalie
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Teemu Lehtola
Kiikan nuorisotalo
Tonika
Ravintola Kivitippu 10 €
Swingers
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Onnenhetki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:30--23:30, 10 €
Sami Hopponen
Limingan ns (Liminka)
Channel Four
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:00, 12 €
Espoon pelimannit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Teijo Suomi Orch
Merisärkän viihdekeskus
Myrskytuuli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
La Strada
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 15 €
Lapponia & Jukka Lampela, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Nousula
Väliaikainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Omega & Eija Kantola
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
NeljänSuora, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Beatwave
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Tammi Group trio
Kylpylähotelli Rauhalahti
Hopeinen Q
Lomakeskus Revontuli
Hurma
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Markku Aro, Väriloiste
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 €
Leila Riihijärvi
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Mikko Järvisen yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Dry Capri
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 11 €
Tuovilat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Juha Vartiainen & Rolex, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri & Martti Metsäketo
Tanssikeskus Tessu
Fernet & Tomi Markkola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Jamifox, Jonni Takala
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Corona & Jarkko Ylinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, eXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila

Seuraava tanssipäivä su 16.11.2014