Edellinen tanssipäivä pe 10.10.2014

Lauantai 11.10.2014

Aronkeidas 20:30--03:30, 15 €
Helminauha, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:30--23:30
DJ Toivo!
Auran nuortentalo (Aura)
Pekkaniskan Pojat, Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Susanna Sakko
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kylpylä
Jade's band, konsertti, Jari Sillanpää
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 12 €
Kalevi Suntila & Väinö Korsu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Jukka Hallikainen & Jackpot
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ravintola Kivitippu 10 €
Iskelmäyhtye Korona
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:20, 10 €
Ake Pääkkö
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Presto & Kake Randelin, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Rosalie
Kuntotalo 20:00--01:00
Teijo Suomi Orch, Hurma
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Leif Nordanberg
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Souvarit, Ippe Mansikan orkesteri
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Ahopelto
Launosten työväentalo 19:00--24:00, 8 €
Karaoke
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
La Strada & Anita Hirvonen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Unelmavävyt
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Henkka ja Kulkurit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Nousula
Yöntanssittajat
Pesäkallio 20:15--02:00
Finlanders, Ratto-band
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Dominou
Puistonkulma 10 €
Ajan sävel & Pauli Antero Huttunen
Kylpylähotelli Rauhalahti
In The Mood & Suvi Karjula
Lomakeskus Revontuli
FBI-beat
Riihimäen kerhotalo (Riihimäki) 19:00--23:30, 12 €
Graniitti & Rainer Bollström
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Sinitaivas, Onnentähti, Terhi Matikainen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Aikalisä, Omega & Eija Kantola
Tanssikeskus Tessu
Myrskytuuli
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Tonika & Taru Nurmela
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli
Rosette, Charles Plogman
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
NeljänSuora, Leif Lindeman
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen

Seuraava tanssipäivä su 12.10.2014