Edellinen tanssipäivä pe 3.10.2014

Lauantai 4.10.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Areena (Viitasaari)
Jari Sillanpää, konsertti
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
NeljänSuora, Ratto-band
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari ja Taika
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Yöntanssittajat
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Hovinarrit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
Ikaalisten kylpylä
Sunset, Arto Nuotio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Jouni Raitio duo
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Kari Piironen, Leif Lindeman
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Jussi Roponen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Seireenit
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 15 euroa
Hurma
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Lokakuun loiskeet -pelimannitapahtuma
Koskilinna (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:30--01:00, 13 euroa
Keidas, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Anneli Mattila & Recados, Sinitaivas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virran yhtye
Limingan ns 20:30--01:00
Energia & Tommi Soidinmäki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Taikakuu, Jade's band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Maximus
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 22 euroa
Kari Vepsä, In the mood, Eija Kantola & Omega, Suvi Karjula
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taiga & Jarkko Honkanen
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 12 euroa
Mauriset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Jukka Lampela & Lapponia
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Helminauha, Heidi Pakarinen & Caravan
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Arja Lohtander ja Mon Cherie & Pirjo Tossavainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Rosette, Charles Plogman, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Harri Nuutinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pasi Kivimäki, Henkka ja Kulkurit, N.Y.T.
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--01:00, 14 euroa
Voitto Takasen yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Souvarit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Midinetti & Johanna Pakonen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Tanssiorkesteri Ahopelto, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Wähäkosket