Edellinen tanssipäivä pe 19.9.2014

Lauantai 20.9.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Leif Lindeman & Fantasia, Pohojanmaan Pelimiehet
Hotelli Ellivuori
Yksityistilaisuus
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Energia & Tommi Soidinmäki
Härmän Kylpylä
Seniorilaulaja-kilpailu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Heidi Pakarinen
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 €
Tuomas Kaikkonen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Marko Jolkkonen
Ravintola Kivitippu
Walkarit
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Caminito & Kari Piironen, Koivu & Marita Taavitsainen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hehku & Joonas Erkkilä
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 €
Tuovilat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virran yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Janiina Lehtonen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
Sesam & Antti Raiski
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Diesel & Markku Aro & Essi Leppäkoski
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Harri Nuutinen
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Omega & Eija Kantola & Markus Allan
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 15 €
Finlanders, HotLine & Susanna Heikki & Lasse Laaksonen
Nousula 12 €
Öiset kulkijat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Stiina, Copter's, Terhi Matikainen
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--00:30, 10 €
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti
Swingers
Rautalammin työväentalo (Rautalampi) 20:00--01:00, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli
NeljänSuora
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Kaisa-Mari Ruokolainen & orkesteri
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 €
Lapponia & Jukka Lampela
Sairisten pvy (Sairinen, Uusikaupunki)
Miltons & Sanna Arell
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Kasino
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 11 €
Tarmo Malila ja Täysikuu & Pauli Raivio
Syvälahti 21:00--01:30
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Köpi Koski ja Projekti, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Menokkaat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Helminauha, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Soittomiehet & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Mistral & Anne Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Tanssiorkesteri Luxus
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu) 21:00--00:30, 12 €
Ylix

Seuraava tanssipäivä su 21.9.2014