Edellinen tanssipäivä pe 5.9.2014

Lauantai 6.9.2014

Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Teemu Roivainen & Maria Tyyster & Hovinarrit, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--23:30
DJ Toivo!
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Silverado
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Hongiston lava (Hongisto, Kouvola)
Amor-kvartetti
Lomakeskus Huhmari
Norolan Pojat
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Rosette, Charles Plogman
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Ajattomat
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Duo Sami Soininen, Finlanders
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Taiga & Jarkko Honkanen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 €
Euroset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 20 €
ShadeS, Vaiettu salaisuus, The Beatfools & Jim Beat, Jussi Haanpää
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Serena
Ravintola Kivitippu
Öiset kulkijat
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Taikakuu, Energia & Tommi Soidinmäki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Maarit Aro
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helmenkalastajat, Roulette & Reijo Taipale
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Kari Kynnysmaa band
Merisärkän viihdekeskus
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Wähäkosket
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Köpi Koski ja Projekti, Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Voimaorkesteri, Sunset, Arto Nuotio, Terhi Matikainen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sauli ja Ekstaasi, Matti Nykänen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 12 €
Lari, Pekka ja Viikingit
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
Beatwave
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Pekkaniskan Pojat
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti
Rakkauden ammattilaiset
Rautalammin työväentalo (Rautalampi) 21:00--01:00, 15 €
Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli
Antti Raiski & Sesam
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Lapponia & Jukka Lampela
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Sinitaivas, Diesel & Markku Aro, päättäjäiset, päättäjäiset
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Tukkijätkät
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Veijarit & Sirpa Jokinen, Jackpot & Jukka Hallikainen
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Ilpo Taipaleen yhtye & Tuija Laine & Helli Uusitalo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Ylix
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kauko Simonen
Syvälahti 21:00--01:30
Mistral & Anne Mattila, In The Mood & Suvi Karjula
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Helminauha
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut, Ano & Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo
Pertti Niemi & Odessa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Piritta Venho
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Jani ja Jetsetters

Seuraava tanssipäivä su 7.9.2014