Edellinen tanssipäivä pe 18.7.2014

Lauantai 19.7.2014

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Tulipunaruusut
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--00:30
Unto Satorannan yhtye, Perniön kotisoittajat
Hangan lava 15 €
Omega & Eija Kantola, Euroset & Heimo Erkki Kettunen & karaoke
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Aikapojat, Erkki Kotomäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:30--01:30, 15 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Avec & Saska Helmikallio
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Taikakuu & Janne Raappana
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Sunset & Jarkko Salmi & Jaana Lammi & Arto Nuotio, Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Presto & Kake Randelin
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Nasma Team
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Sinitaivas, Hurma
Järventaustan Pirtti (Järventausta, Loppi)
Okalinnut
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Veijarit & Sirpa Jokinen, Suvas Regal & Meiju Suvas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Diesel & Markku Aro
Ippe Mansikan orkesteri
Katiskanmäen Firapeli
Charlies
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 10 €
Mercedes, Marko Karvonen
Kirjaslammen lava 20:00--00:30, 15 €
Niskalenkki & Umberto Marcato & Miso Misic
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 10 €
Tarmo Malila
Kukonhiekka 20:00--02:45
Men in Black & Jari Sillanpää, Midinetti & Johanna Pakonen
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--00:30
Ilta-aurinko, iltamat, iltamat
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Tanssiorkesteri Luxus
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00
Harri Lehtonen & Silver
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Keijo Nurmen yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
HotLine & Lasse Laaksonen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--02:00, 18 €
Yöntanssittajat, Danny & D'Voices
Liperin lava (Liperi) 15 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Myrskytuuli, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Maaningan kasino (Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 €
Reino Kasittulan yhtye, Anne Kasittula
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 20:00--00:30
Etukeno & Saara Pajarinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
In The Mood & Suvi Karjula, Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Solistiyhtye Ketola ja Witikainen, Hovinarrit, Markus Allan, Maria Tyyster, Teemu Roivainen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Souvarit, Kari Piironen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Horizone & Matti ja Teppo
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Onkemäen suuli (Onkemäki, Vesilahti) 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Otamussilta (Salmi, Mouhijärvi, Sastamala)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Kylpylähotelli Peurunka
Flameband
Pintamon kyläseuran talo 20:30--01:00, 10 €
Harri ja Coronet
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00
Tukkijätkät
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Pertti Niemi & Odessa
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 15 €
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 15 €
CaraMia & Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--02:30, 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Reissarit
Kylpylähotelli Rauhalahti
Menox
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Heidi Pakarinen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00, 16 €
NeljänSuora, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30
Juhamatti & Timangi, Anneli Mattila
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 €
Channel Four
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 20:00--00:30, 12 €
Maija Muikku
Sanginjoen ns
Hurmurit & Merja Juutinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 15 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja, Stone Bros
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 €
Salama
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 15 €
Marion Rung
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kaija Pohjola
Syvälahti 21:00--01:30
Yölintu, Jani ja Jetsetters
Särkkä 16 €
Häränpaistajaiset, Väriloiste, Agents, Onnentähti
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Muistelo-orkesteri, Risto Nevala
Tanhuhovi 19:00--03:00, 16 €
Rosette & Terhi Matikainen, Yötaivas, Hovinarrit, Maria Tyyster, Teemu Roivainen
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Sävelorkesteri Katulyhty
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 15 €
Tanssiorkesteri Castra
Uittamo paviljonki 20:00--00:30, 22 €
Sointu, Vieno Kekkonen, Pirkko Mannola, Marjatta Leppänen, Matti Salminen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Energia & Tommi Soidinmäki
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Jackpot, Jukka Hallikainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Sesam & Antti Raiski
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 €
Teuvo Vuoti
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Kaksi kitaraa & Eino Grön & Ilkka Koivula
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Päivi Siivonen
Vuohensaaren lava (Vuohensaari, Salo)
Esteri
Väätäiskylän lava (Väätäiskylä, Multia)
Jussi Roponen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 €
Pepe Enroth
Ämyri (Somerniemi, Somero)
20:00--01:30 Markus Sextet, Tapani Kansa
12:00--16:00 Markus Sextet

Seuraava tanssipäivä su 20.7.2014