Edellinen tanssipäivä pe 6.6.2014

Lauantai 7.6.2014

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Focus & Sakke Kotilainen
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 €
Tuovilat
Hangan lava 15 €
Tosimiehet & Tommi Nyyssönen & karaoke, Mamba
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Yöntanssittajat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Helminauha
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Rosso & Tarja Lunnas
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Pasi Suikkanen trio, Muistelo-orkesteri
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Johanna Pakonen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Yölintu, Väriloiste
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Horizone & Matti ja Teppo
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 €
Rita Heiter, Mexican
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30
Pekka Mikkola
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Onnenkulkurit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Savannah, Hehku & Joonas Erkkilä, RK-viihteen karaoke
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Maija Muikku
Hotelli Keurusselkä 20:00--00:30, 6 €
Pepe Enrothin yhtye
Kirjaslammen lava 20:00--00:30, 12 €
Hopeinen Q
Ravintola Kivitippu
Dry Capri
Kukonhiekka 20:00--01:45
Pekkaniskan Pojat, Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Sinitaivas, Jackpot
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Kuutamotaivas
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Wähäkosket
Liperin lava (Liperi)
Energia & Tommi Soidinmäki
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Diesel & Markku Aro, Kalevi Suntilan yhtye & Rauno Vannesluoma
Maaningan kasino (Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 20:00--00:30
Soundset & Eero Aven
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Hurma, Ippe Mansikan orkesteri
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00
Channel Four, Fantasia & Marko Maunuksela
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Salama & Kalevi Keränen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Tanssiorkesteri Ahopelto
Niemenharjun tanssilava
Hannu Hautaniemi
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rosette & Leif Lindeman
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Antero Ketonen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka
Petri Summanen duo
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Martti Timonen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taikakuu
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Unikuva
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 €
Caminito & Kari Piironen, Eino Luostari
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Onnenhetki
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--01:00, 10 €
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti
Swingers
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Teijo Suomi Orch, Jani Helenius & Reijo Taipale
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Pequeno, Onnentähti & Terhi Matikainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 €
Tulipunaruusut, Seireenit
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:00, 15 €
Myrskytuuli
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 20:00--00:30, 12 €
Jukka Heiskanen, Erkki Räsänen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Seija Irmeli
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 10 €
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Kylpylähotelli Summassaari
Elina H
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sami Keskitalo
Syvälahti 21:00--01:30
Anneli Mattila, Agents
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Sunset & Arto Nuotio
Ravintola Tulisuudelma
Heartbeat
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 €
Ratto-band
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
The Steels
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
FBI-beat, Omega & Eija Kantola
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 €
Iloset
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 €
Kaija Pohjola
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30
Vanaja, The Spiders
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Mattilat & Sanna Pietiäinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 10 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 16 €
Helmenkalastajat, Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Seuraava tanssipäivä su 8.6.2014