Edellinen tanssipäivä ti 29.4.2014

Keskiviikko 30.4.2014 vapunaatto

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 13 euroa
FinnNostalgia & Dimitri Isberg
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 15 euroa
Waldo's People
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00
Tip Top Band & Jan Dobrowolski
Esakallio (Somero)
Ari Nylund & Kalle Jussila
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Karaoke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Helmenkalastajat, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taikakuu
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Huvilintu (Raisio) 20:00--01:30, 20 euroa
FBI-beat
Hyvinkään järjestötalo 19:00--24:00, 13 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Juhamatti & Timangi
Ikaalisten kylpylä
Sesam & Antti Raiski
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 euroa
Kalevi Suntila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosso & Tarja Lunnas, Ippe Mansikan orkesteri, RK-viihteen karaoke
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juhani Rautiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Jari Grek, Kasmir
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Kake Randelin
Anna Abreu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Kokkolan työväentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Elixir & Virpi Piippo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--02:45
Yölintu, Koivu & Marita Taavitsainen, Helminauha
Käenkoskikeskus (Parkano)
A. Aallon rytmiorkesteri, Skylarks
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
Unto Satorannan yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Soitinyhtye Sawisormet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 euroa
Yönkiitäjät
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, In The Mood
Nivalan ns 20:00--24:00, 10 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola, naistentanssit
Orimattilan Kehräämö 18:00--22:00, 10 euroa
Sini-Takit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Arto Nuotio, päättäjäiset
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, NeljänSuora, Hurma, avajaiset, levynjulkistus
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--01:00, 10 euroa
Paavo Heiskasen yhtye
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 10 euroa
Anitta Mattila
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli
Suomussalmen ns 20:30--01:30, 11 euroa
Haavekuva & Mari Ylikärppä
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
Sinitaivas, Sivas Regal
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Amorada & Tommi Seppänen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Diesel & Markku Aro, päättäjäiset