Edellinen tanssipäivä pe 25.4.2014

Lauantai 26.4.2014

Auran nuortentalo (Aura)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Heidi Pakarinen
Haapamäen Suoja 15 €
Helmenkalastajat
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Juha Vartiainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Niskalenkki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Trio Tuovila
Härmän Kylpylä
Egotrippi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 14 €
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Caminito & Kari Piironen, Nina Koivisto band, Nina Koivisto, RK-viihteen karaoke
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Norolan Pojat, Boogie
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Hotelli Keurusselkä 20:00--00:30, 10 €
Wähäkosket
Kiikan nuorisotalo
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ravintola Kivitippu 10 €
Susanna Sakko & Onnenpotku
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Reflex
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Launosten työväentalo 20:00--00:30, 12 €
Sirkka ja Velikullat
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
La Strada
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 €
Tuliset & Dimitri Isberg
Merisärkän viihdekeskus
Johanna Pakonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Titanic, Tuula Heikkilä
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Hurma
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas, Marko Lämsä
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--23:30, 12 €
Tango del norte & Romina Bianco
Pesäkallio 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
BlueStar
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti
Rosalie
Lomakeskus Revontuli
NeljänSuora
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Diesel & Markku Aro, avajaiset, avajaiset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Jokiset
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 €
Jussi Roposen yhtye
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver
Ravintola Tulisuudelma
Aimo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Tanssiorkesteri Luxus

Seuraava tanssipäivä su 27.4.2014