Edellinen tanssipäivä la 19.4.2014

Sunnuntai 20.4.2014 pääsiäinen

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--21:30, 12 €
Rosette
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Matti ja Teppo & Horizone, Pohojanmaan Pelimiehet
Esakallio
NeljänSuora, Riku Niemi Orchestra & Tapani Kansa
Haapamäen Suoja 15 €
Rosso & Tarja Lunnas
Lomakeskus Huhmari
Tulipunaruusut
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--21:00, 13 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kylpylä
Nina Koivisto
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila, RK-viihteen karaoke
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--24:00, 10 €
Marko Jolkkonen & Mika Lappalainen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Ässät
Ravintola Kivitippu 10 €
Jiri Tammilehto & Esperanza
Kuntotalo 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Kasmir & Jari Grek
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 19:00--23:30, 10 €
Duo Särmä
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Omega & Markus Törmälä & Eija Kantola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Souvarit, Helminauha
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Esko Sartolahti
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki) 19:00--22:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 €
La Strada
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Soitinyhtye Sawisormet
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Vesa Parantainen, Maestro
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00, 15 €
Channel Four
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 15 €
Mistral & Anne Mattila
Soihtula
Hannu Hautaniemi
Soinin yhteistalo (Soini)
Jussi Roponen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--01:30, 12 €
Virpi Piippo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Maria Tyyster
TT-halli 15:00--19:00, 10 €
Valio Rantakangas, Kaarina Tikkamäki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Suvi Teräsniska
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Valtatie 2 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä ma 21.4.2014