Edellinen tanssipäivä la 19.4.2014

Sunnuntai 20.4.2014 pääsiäinen

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--21:30, 12 euroa
Rosette
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Matti ja Teppo & Horizone, Pohojanmaan Pelimiehet
Esakallio (Somero)
NeljänSuora, Riku Niemi Orchestra & Tapani Kansa
Haapamäen Suoja (Keuruu) 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Tulipunaruusut
Hyvinkään järjestötalo 16:00--21:00, 13 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Nina Koivisto
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila, RK-viihteen karaoke
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--24:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen & Mika Lappalainen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Ässät
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 10 euroa
Jiri Tammilehto & Esperanza
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Lempäälän manttaalitalo
Kasmir & Jari Grek
Mynämäen työväentalo 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Särmä
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
FBI-beat, Omega & Markus Törmälä & Eija Kantola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Souvarit, Helminauha
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki) 19:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
La Strada
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Soitinyhtye Sawisormet
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vesa Parantainen, Maestro
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00, 15 euroa
Channel Four
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 15 euroa
Mistral & Anne Mattila
Soihtula (Oulainen)
Hannu Hautaniemi
Soinin yhteistalo
Jussi Roponen
Suomussalmen ns 20:30--01:30, 12 euroa
Virpi Piippo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Maria Tyyster
TT-halli (Pietarsaari) 15:00--19:00, 10 euroa
Valio Rantakangas, Kaarina Tikkamäki
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Suvi Teräsniska
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket