Edellinen tanssipäivä pe 18.4.2014

Lauantai 19.4.2014

Auran nuortentalo (Aura)
Fantasia & Marko Maunuksela, Silverado
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Walkarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari ja Taika
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Omega & Eija Kantola
Härmän Kylpylä
Simo Hietalan yhtye, Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--24:00, 10 €
Keijo Nieminen
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät, Charles Plogman & Pientä unelmaa, RK-viihteen karaoke
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Tulipunaruusut
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Unikuva
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 18 €
Vonkamiehet, Yölintu
Ravintola Kivitippu 23 €
Lauri Tähkä
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Lasse Laaksonen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Ahopelto
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Crystal, Mikko Tapio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosalie, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
La Strada
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00
Trio Tuovila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Uusi iloinen orkesteri & Isto Hiltunen, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Rosette
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Vesa Parantainen, Maestro
Kylpylähotelli Rauhalahti
Menox
Lomakeskus Revontuli
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Norolan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 14 €
Onnenkulkurit, Matti Korkiala
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 20:30--01:00, 12 €
Iloset, Heikki Markus
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Dominou
Kylpylähotelli Summassaari
Tosimiehet
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
Aikalisä, Energia & Tommi Soidinmäki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Finlanders
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi)
Ippe Mansikan orkesteri
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemi

Seuraava tanssipäivä su 20.4.2014