Edellinen tanssipäivä pe 11.4.2014

Lauantai 12.4.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Kari Piironen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 10 euroa
Arto Nuotio & Vanha Liitto, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
FBI Beat, Helmenkalastajat
Haapamäen Suoja (Keuruu) 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo
Hurmurit & Merja Juutinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Onnentähti & Terhi Matikainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 14 euroa
Tarja Ylitalo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tangoseniori alkukilpailu
Ikaalisten kylpylä
Jackpot, Jukka Hallikainen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 euroa
Kalevi Suntila
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 14 euroa
Ässät
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fantasia & Marko Maunuksela, Ulla-Jaana Riekkoniemi, RK-viihteen karaoke
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Finlanders
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 12 euroa
Rainer Bollström
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 10 euroa
Virpi Piippo & Kuutamo
Kokkolan työväentalo 20:30--01:00, 13 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Jussi Roponen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Sinitaivas
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Hehku & Joonas Erkkilä
Launosten työväentalo (Loppi) 20:00--00:30, 10 euroa
Tonika
Lemun urheilutalo (Kallela, Masku)
Terhi Jokila
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Väriloiste
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Omega & Eija Kantola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Walkarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Mutkattomat & Eki Jantunen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Anitta Mattila
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
Veijarit, Sirpa Jokinen
Pesäkallio (Lahti)
Diesel & Markku Aro, Jade's band
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Pia Lång, Meriitti
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Trio H-hetki
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lauri Tähkä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Charlies
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Mia Leivo & Pekka Juntusen orkesteri, Pepe Kovanen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Myrskytuuli
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 10 euroa
Helminauha
Suomussalmen ns 10 euroa
Suomussalmen harmonikkakerho
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
KinoJake, Niskalenkki & Jake Niska
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--00:30, 14 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Ippe Mansikan orkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Toejoen seurojentalo (Pori)
Petri Forsman & Henriikka Santamaa
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Hurma, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
NeljänSuora & Suvi Teräsniska
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Tapani Nevala
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Pyrstötähti & Juha Salminen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Rosalie