Edellinen tanssipäivä pe 14.3.2014

Lauantai 15.3.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Onnenkulkurit, Matti Korkiala
Aronkeidas 20:30--03:30, 15 €
Tomi Markkola & Fernet, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Omega & Eija Kantola, Teijo Suomi Orch
Haapamäen Suoja 15 €
Diesel & Markku Aro
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Lomakeskus Huhmari
Kari Vepsä & Onnenmaa
Härmän Kylpylä
Atlas ja Timo Rautala
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Sunset, Arto Nuotio
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 14 €
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Horizone & Matti ja Teppo, Jade's band & RK-viihteen karaoke
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 €
Ari Nylund & Kalle Jussila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Hurma
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Köpi Koski ja Projekti
Ravintola Kivitippu 10 €
Exodus
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 20:00--24:00, 12 €
Juhani Merikosken yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Unikuva & Pentti Pursiainen
Kuntotalo 20:00--01:00
Helminauha
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Souvarit, Olavi Hällbackan yhtye & Mervi Kovero
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Launosten työväentalo 20:00--00:30, 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Yötaivas, Hehku & Joonas Erkkilä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 19:00--23:30, 10 €
Marianne Kantola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Finlanders
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Koivu & Marita Taavitsainen
Pesäkallio 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Kake Randelin
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Hannu Auvinen Group
Puistonkulma 10 €
Ajan sävel & Pauli Antero Huttunen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Dominou
Kylpylähotelli Rauhalahti
Seireenit
Lomakeskus Revontuli
EXmiehet & Saija Tuupanen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Nelituuli
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Heidi Pakarinen, Henkka ja Kulkurit
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 10 €
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Kylpylähotelli Summassaari
Dry Capri
Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen, Tanssittajat
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 15 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Jamifox & Jonni Takala
Toejoen seurojentalo
Voitto Takasen yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Harri Kuokkanen ja Night Fever
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Valtatie 2
Sinitaivas, NeljänSuora
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 10 €
Pohjolan yö, Suomussalmen harmonikkakerho

Seuraava tanssipäivä su 16.3.2014