Edellinen tanssipäivä pe 7.3.2014

Lauantai 8.3.2014 naisten päivä

Aronkeidas 20:30--03:30, 15 €
Unelmavävyt, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Sinitaivas, Ratto-band
Haapamäen Suoja 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Ippe Mansikan orkesteri
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kylpylä
Eurooppa Neljä
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Timangi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 14 €
Ari Nylundin orkesteri, Kalle Jussila
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Tomi Markkola & Fernet
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Unto Satorannan yhtye
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Euroset
Ravintola Kivitippu 10 €
Menox
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Walkarit
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Sanna-Mari Titov
Kuntotalo 20:00--01:00
Hurma
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Timo Rautala & Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat, Kari Piironen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Energia & Tommi Soidinmäki
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Onnenkulkurit, Heli Pakarinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tuliset & Rainer Friman & Antti Toivola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Mia Leivo & Pequeno
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Taikakuu, Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--00:30, 15 €
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Tulipunaruusut
Pesäkallio 20:00--02:00
Yölintu, Teijo Suomi Orch
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Marko Karvonen, Mercedes
Kylpylähotelli Rauhalahti
Osmo's Cosmos
Lomakeskus Revontuli
Anne Mattila & Mistral
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 17 €
Kyösti Mäkimattila, Kari Vepsä & Onnenmaa, Helminauha
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
The Steels
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Kauppakeskus Stella 19:30--24:00, 12 €
Väliaikainen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä)
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Pekka Roiko
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 10 €
Tukkijätkät
Tanhuhovi
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu)
Naseva
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 14 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Kasmir, Jari Grek
Toejoen seurojentalo
Marmaris & Hannu Heino
Ravintola Tulisuudelma
Likka
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Sunset, Horizone & Matti ja Teppo, Arto Nuotio
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Voitto Takanen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Yötaivas

Seuraava tanssipäivä su 9.3.2014