Edellinen tanssipäivä pe 28.2.2014

Lauantai 1.3.2014

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 20:00--00:45, 12 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:30--23:30
DJ Toivo!
Auran nuortentalo
KinoJake, Lemmenklaani
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Luxus
Haapamäen Suoja (Keuruu) 15 euroa
Henkka ja Kulkurit
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Sari Koivikko
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Juhani Virran yhtye
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Makuuni
Ikaalisten kylpylä
Channel Four
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 14 euroa
Onnenkulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Markku Aro & Diesel, Kaukolasipartio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 10 euroa
Walkarit
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Mauriset
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Öiset kulkijat
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Pohjoisen tähti
Limingan ns 20:30--01:00, 12 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Avec
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Helmenkalastajat, Pekka Mikkola
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Janne Siitari, The Surrenders
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Kylärengit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Hannu Matilainen duo & Seija Irmeli
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rakkauden ammattilaiset
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Hurma
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Jade's band
Tanhuhovi (Lohja)
Juha Vartiainen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:00, 12 euroa
Hannu Matilainen, Osmo Loimusalo
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Yöntanssittajat
Toejoen seurojentalo (Pori)
Pertti Niemi & Odessa
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Presto & Kake Randelin
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Terhi Lehtoniemi