Edellinen tanssipäivä pe 15.11.2013

Lauantai 16.11.2013

Aronkeidas 21:00--03:30, 15 €
Myrskytuuli
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--23:30
Levytanssit
Auran nuortentalo (Aura)
La Strada, Energia & Tommi Soidinmäki
Haapamäen Suoja 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Aarno Oksasen yhtye
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kylpylä
In The Mood, Suvi Karjula
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Imatran kylpylä (Imatra) 12 €
Nousukausi
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 13 €
Onnenkulkurit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Titan & Keijo Rahnasto
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Magna, Nina Åkerman
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15
Ake Pääkkö
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Isola
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 10 €
Jackpot, Jukka Hallikainen
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Tarmo Malila ja Täysikuu & Tarmo Malila
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Mika Suominen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Walkarit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas, Tulipunaruusut
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Ahopelto
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosso & Tarja Lunnas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Pasi Kivimäki
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nousula
Väliaikainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Keijo Minerva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kapris & Matti Esko
Pesäkallio 20:00--02:00
Syke, Hurma
Kylpylähotelli Peurunka
Jussi Seppäsen yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
DeeStyle
Lomakeskus Revontuli
Taikakuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Helminauha, Markus Törmälä Team, FBI-beat
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Paavo Heiskasen yhtye & Paavo Heiskanen
Kylpylähotelli Summassaari
Rosette, Tiina Ruuska
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Dry Capri
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 10 €
Naseva
Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
Anneli Mattila, Niskalenkki
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Avalon
Toejoen seurojentalo
Voitto Takanen
Tulenliekki
Ravintola Tulisuudelma
Playa Band
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Hovinarrit & Heidi Pakarinen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Varistaipaleen seurantalo (Varistaipale, Heinävesi) 20:00--24:00, 10 €
Feelings
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Corona, Jarkko Ylinen

Seuraava tanssipäivä su 17.11.2013