Edellinen tanssipäivä pe 25.10.2013

Lauantai 26.10.2013

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Yöntanssittajat
Auran nuortentalo (Aura)
Voimaorkesteri, Horizone & Matti ja Teppo, Terhi Matikainen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja 15 €
Tanssiorkesteri Ahopelto
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Elixir, Virpi Piippo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Ippe Mansikan orkesteri
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Avec
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 €
Kalevi Suntila
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Onnenkulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Karavaani & Susanna Heikki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Sinitaivas
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Teuvo Vuoti
Krääkkiö
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Souvarit, Fantasia & Marko Maunuksela
Kuntotalo 20:00--01:00
Hurma
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
NeljänSuora, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat, Koivu & Marita Taavitsainen
Launosten työväentalo 20:00--01:00, 12 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merisärkän viihdekeskus
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Mia Leivo & Pequeno
Pesäkallio 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Flameband
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti
Nasma Team
Lomakeskus Revontuli
Omega & Eija Kantola
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Tonika
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Syke, Heidi Pakarinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--01:00
Hannu Hautaniemi
Selkien seurojentalo (Selkie, Kontiolahti)
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen, In The Mood, Suvi Karjula
Tanssikeskus Tessu 20:00--00:30, 13 €
FinnNostalgia, Nalle Lehtonen & Kaija Pohjola & Antti Toivola
Toejoen seurojentalo
Maarit Aro
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Valtatie 2
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Honkala team
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 12 €
Balladium
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 27.10.2013