Edellinen tanssipäivä pe 25.10.2013

Lauantai 26.10.2013

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Yöntanssittajat
Auran nuortentalo
Voimaorkesteri, Horizone & Matti ja Teppo, Terhi Matikainen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 15 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Elixir, Virpi Piippo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Ippe Mansikan orkesteri
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
Ikaalisten kylpylä
Avec
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 euroa
Kalevi Suntila
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Onnenkulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Karavaani & Susanna Heikki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Sinitaivas
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Krääkkiö (Vesilahti)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Souvarit, Fantasia & Marko Maunuksela
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Hurma
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
NeljänSuora, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat, Koivu & Marita Taavitsainen
Launosten työväentalo (Loppi) 20:00--01:00, 12 euroa
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Limingan ns 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Mia Leivo & Pequeno
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Flame & Heidi
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Nasma Team
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Omega & Eija Kantola
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Tonika
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Syke, Heidi Pakarinen ork.
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--01:00
Hannu Hautaniemi
Selkien seurojentalo (Selkie, Kontiolahti)
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
Caminito & Kari Piironen, In The Mood, Suvi Karjula
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 20:00--00:30, 13 euroa
FinnNostalgia, Nalle Lehtonen & Kaija Pohjola & Antti Toivola
Toejoen seurojentalo (Pori)
Maarit Aro
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Honkala team
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Balladium
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Wähäkosket