Edellinen tanssipäivä pe 6.9.2013

Lauantai 7.9.2013

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Silverado
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30
Jussi Roposen yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Charlies
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Caminito & Kari Piironen
Hongiston lava (Hongisto, Kouvola)
Kangastus
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Hovinarrit, Heidi Pakarinen, Leif Lindeman
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kylpylä
Simo Hietalan yhtye
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Timangi, Risto Nevala
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Väriloiste
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Teijo Suomi Orch, päättäjäiset, päättäjäiset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Voitto Takanen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15
Unikuva
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 10 €
Roadsters
Kukonhiekka 20:00--01:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Omenapuu & Johanna Pakonen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Pohojanmaan Pelimiehet
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Pyrstötähti
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Wähäkosket
Liimamäki
HopeinenKuu
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:30, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helminauha, Roulette & Reijo Taipale
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosalie, Energia & Tommi Soidinmäki
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 21:00--01:30, 12 €
Esperanza & Jiri Tammilehto
Merisärkän viihdekeskus
Unelmavävyt, Feniks
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Omega & Eija Kantola, Myrskytuuli
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Hannu Matilainen & Seija Irmeli
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Channel Four, sikajuhlat, sikajuhlat
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Dry Capri
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tulipunaruusut
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Iskelmäyhtye Bohemia, päättäjäiset, päättäjäiset
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Onnenhetki, Walkarit
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sami Hakala & EQ ja Sami Hakala
Lomakeskus Revontuli
FBI-beat & Markus Törmälä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelituuli
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Sinitaivas, Hurma
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Hannu Hautaniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Mia Leivo & Pequeno, Jackpot & Jukka Hallikainen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 10 €
Selena
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Diesel & Markku Aro
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Ippe Mansikan orkesteri
Tanhuhovi
Onnenkulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo
Jämijärven Pelimannit
Ravintola Tulisuudelma
Disco Inferno
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Finlanders, Syke
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Sini-Takit

Seuraava tanssipäivä su 8.9.2013