Edellinen tanssipäivä pe 16.8.2013

Lauantai 17.8.2013

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Tanssiorkesteri Ahopelto, päättäjäiset, päättäjäiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Harri Lehtonen & Silver
Hangan lava 21:00--01:30, 15 €
Tapani Kansa
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30
Esko Sartolahti
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Väliaikainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Fantasia & Marko Maunuksela
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Heidi Pakarinen
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Kyösti Mäkimattila
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Taikakuu
Härmän Kylpylä
Kari Kynnysmaa band
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kuutamo
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Channel Four, Myrskytuuli
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Norolan Pojat, Rosette & Kaija Lustila
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Yötaivas, Tuija Mäensivu
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Maarit Peltoniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Rosalie, Lemmenklaani
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 15 €
Riku Niemi Cool Mambo & Amadeus Lundberg, Ote & Teo Turunen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Diesel & Markku Aro, Wähäkosket
Kirjaslammen lava
Christa Huikko
Ravintola Kivitippu 14 €
Menox
Kukonhiekka 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 12 €
Graniitti & Rainer Bollström
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 13 €
Voitto Takanen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Keijo Nurmen yhtye
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:30, 14 €
Risto Nevala
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Maaningan kasino (Kuopio)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Hannu Hautaniemi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Varjokuva, Matti ja Teppo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Yölintu, Helminauha
Niemenharjun tanssilava
Anna-Liisa Räsänen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Vesa Parantainen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ylix
Koivu & Marita Taavitsainen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 12 €
FinnNostalgia & Kaija Pohjola
PalatsiStudiot
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Feelings
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Salama, Sanna Maria
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Sinitaivas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Petri Forsman
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Yöntanssittajat
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 €
Tulipunaruusut, Titan & Keijo Rahnasto
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tanja ja Mino
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Syke, NeljänSuora
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Caminito & Kari Piironen, Jani ja Jetsetters
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 14 €
Pepe Enroth
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 14 €
Kisällit-kvartetti, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 €
Pohjolan yö
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Boogie, Pauli Haapalainen
Syvälahti
Finlanders, Rosso & Tarja Lunnas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Sunset, Arto Nuotio
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
The Band Boys, The Double Ones
Tulenliekki
Kari Vepsä, Onnenmaa
Ravintola Tulisuudelma
Coverfield
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Roulette & Reijo Taipale & Anne Mattila
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Crystal, Mikko Tapio
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Presto & Kake Randelin
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 €
Pauli Raivio
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 €
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Kauko Simonen
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Aikalisä
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta)
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Harri ja Coronet
Ämyri (Somerniemi, Somero)
In The Mood, Suvi Teräsniska

Seuraava tanssipäivä su 18.8.2013