Edellinen tanssipäivä ti 23.7.2013

Keskiviikko 24.7.2013

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Tosimiehet & Arja Havakka
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Jaska Mäkynen, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Solo Tarmo Malila
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juha Niemi ja Soittorasia
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--01:00
Charles Plogman & Pientä unelmaa, naistentanssit
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
Unto Satorannan yhtye
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua) 13:00--16:30, 10 euroa
Eino Luostari
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Marjo ja Pojat
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 11 euroa
Lopen harmonikat
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki) 15 euroa
Souvarit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 8 euroa
Paavo Heiskasen yhtye
Palorannan lava (Outokumpu) 13:00--16:00, 8 euroa
Marko Jolkkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Omega & Eija Kantola
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jamtime
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Timangi & Juhamatti
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Sinitaivas, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Myrskytuuli, , Hurma
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 20:30--01:00, 10 euroa
Gunnar Taipale
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 13:00--17:00
Focus & Sakke Kotilainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Ässät
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
KinoJake, Varjokuva
Särkkä (Punkalaidun) 14 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskylyhty
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Neljänsuora
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Johanna Pakonen
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri