Edellinen tanssipäivä pe 7.6.2013

Lauantai 8.6.2013

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:00--02:00
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Walkarit, avajaiset, avajaiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Virta
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00, 10 €
Tuovilat
Hangan lava 21:00--02:00, 15 €
Mistral & Anne Mattila
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30
Yöntanssittajat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
FinnNostalgia & Rainer Friman
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:30--02:00, 12 €
Jackpot, Jukka Hallikainen
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Channel Four
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä
Rosalie, Pihapippaloissa Hehku
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Helmenkalastajat
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Yölintu, Helminauha
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Iskelmäyhtye Bohemia
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Omega & Eija Kantola, Taiga & Jarkko Honkanen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Jani Niemi ja Wiima
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 €
Keijo Nieminen
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Suvi Karjula
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Pohojanmaan Pelimiehet
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 16 €
Horizone & Matti ja Teppo, Nina Åkerman
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 10 €
Jyrki Mäkelä, Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Kiparkatti 20:00--01:00, 13 €
Lotta Skog
Kirjaslammen lava
Graniitti & Rainer Bollström
Ravintola Kivitippu 14 €
Crystal
Kukonhiekka 20:00--01:45
Anneli Mattila & V.I.P., Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tero Jokinen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Myrskytuuli, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 €
Tukkijätkät
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Maarit Aro
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:30, 14 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Diesel & Markku Aro, NeljänSuora
Maaningan kasino (Kuopio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Anna-Liisa Räsänen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 20:00--01:00
Soundset & Eero Aven
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Sinitaivas
Sunset, Arto Nuotio
Merisärkän viihdekeskus 20 €
Men in Black & Jari Sillanpää, Feniks
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Rosette & Kaija Lustila, Hurma
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Syke, Maarit Peltoniemi, Antti Matikainen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Presto & Kake Randelin
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Janina Aro Band
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Marita Taavitsainen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Ake Pääkkö duo & Tiina Karhu
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 €
Juhamatti & Taifun, Eino Luostarin yhtye, Timangi
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--00:30, 10 €
Markku Ignatiuksen trio, Leila Nevanko
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Taikakuu, Varjokuva, Mr. Breathless, levynjulkistus, levynjulkistus
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Henkka ja Kulkurit, Teijo Suomi Orch
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 14 €
Harri Lehtonen & Silver
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 15 €
Nelinpeli & Mikael Konttinen, Blue Beat
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 10 €
Picardo & Voitto Leppänen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Jorma Tuokon orkesteri, Roulette, Reijo Taipale
Syvälahti
Tulipunaruusut, Fernet & Tomi Markkola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Caminito & Kari Piironen
Tulenliekki
Anniina Mattila
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
FBI-beat
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Ässät
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, In The Mood
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 10 €
Raimo Laamanen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
FinnNostalgia, Kaija Pohjola
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Silverado
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Focus & Sakke Kotilainen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Finlanders, HotLine & Lasse Laaksonen, Midinetti & Tino Ahlgren

Seuraava tanssipäivä su 9.6.2013