Edellinen tanssipäivä pe 22.3.2013

Lauantai 23.3.2013

Auran nuortentalo (Aura)
FBI-beat, Omega & Eija Kantola
Haapamäen Suoja 15 €
Helminauha
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Pohojanmaan Pelimiehet, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Avec
Härmän Kylpylä
Tangoseniori alkukilpailu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jarmos-yhtye
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 15 €
Yölintu
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 13 €
Avenue & Anniina Mattila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Diesel & Markku Aro, Onnenhetki
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--01:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tapani Kansa
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 10 €
Jambalaya
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Hotelli Keurusselkä
Wähäkosket
Ravintola Kivitippu 14 €
Arto Nuotio & Sunset
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Ratto-band
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Charles Plogman & Ronnies, Helmenkalastajat
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Maarit Peltoniemi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jorma Turunen
Iskelmäyhtye Bohemia
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Yötaivas
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 12 €
Teuvo Vuoti
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Jani ja Jetsetters, Jarkko Honkanen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:30--01:00, 14 €
Leo Luodon yhtye, Petri Hervanto
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Grammarit, Tuomas Kaikkonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Fantasia & Marko Maunuksela
Pesäkallio 20:00--02:00
Varjokuva, Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka
Laura Närhi
Tomi Loppi Band
Kylpylähotelli Rauhalahti 10 €
Ari Lavu & Wire
Lomakeskus Revontuli
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kaija Pohjola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Finlanders, Norolan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 13 €
Hovinarrit & Pekka Mikkola
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Sami Soininen
Tanhuhovi
Sinitaivas, Niskalenkki
Tanssikeskus Tessu 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Toejoen seurojentalo
Voitto Takanen
Ravintola Tulisuudelma
Benny Lover
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2 20:00--02:00
Syke, Presto & Kake Randelin
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:03, 13 €
Marco Cucinotta & Mirja Liisa Känsäkangas, Arvo Pienimäki

Seuraava tanssipäivä su 24.3.2013