Edellinen tanssipäivä pe 1.3.2013

Lauantai 2.3.2013

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 20:00--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Onnenkulkurit & Matti Korkiala & Kyösti Hartikainen
Auran nuortentalo
Tino Ahlgren
Haapamäen Suoja (Keuruu) 15 euroa
In The Mood
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet, naistentanssit
Humppilan seurojentalo
Wähäkosket
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Keijo Rahnasto, Titan
Ikaalisten kylpylä
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Anneli Mattila
Jämsä Paviljonki 13 euroa
Norolan Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Piironen, Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Rosalie
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Vepsä
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Haavekuva
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Avec
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 12 euroa
Channel Four
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 10 euroa
Ake Pääkkö
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Helminauha
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Jackpot, Jukka Hallikainen
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--23:30, 10 euroa
Tero Vall & Boguslaw Mis
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 euroa
Naseva
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä
Limingan ns 20:30--01:00, 12 euroa
FBI-beat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Kynnysmaa band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 euroa
NeljänSuora, Henkka ja Kulkurit
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Aimo
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Kyytipojat
Pyrkivä (Turku) 19:00--22:30
HotLine & Lasse Laaksonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Meriitti & Pia Lång, Gebardi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 15 euroa
Varjokuva, Köpi Koski ja Projekti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Timo Hacklinin yhtye
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 10 euroa
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja)
Charles Plogman & Ronnies, Yötaivas
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 12 euroa
Kasmir, Jari Grek
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Avalon
Toejoen seurojentalo (Pori)
Kaija Pietilä
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Joku paikallinen bändi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Ässät, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Sinitaivas, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen