Edellinen tanssipäivä pe 22.2.2013

Lauantai 23.2.2013

Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:30--23:00
Levytanssit
Auran nuortentalo (Aura)
Veijarit & Sirpa Jokinen, Unelmavävyt
Haapamäen Suoja 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Channel Four
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Markku Ignatius, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Fernet & Tomi Markkola
Humppilan seurojentalo (Humppila) 20:00--00:30, 12 €
Juha Simola
Härmän Kylpylä
Marc Over
Tuure Kilpeläinen, Kaihon karavaani
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 10 €
Jammarit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Helminauha, Ratto-band
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 10 €
Markku Koivula
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kukka Kiri
Hotelli Keurusselkä
Tosimiehet
Ravintola Kivitippu
Johanna Debreczeni
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 15 €
Matti Korkiala
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Pirkko Mannola, Yönkulkijat
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Helmenkalastajat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette & Kaija Lustila, Diesel & Markku Aro
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Mikael Konttinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskytuuli, Minna Vaittinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Sawotta & Pekka Hartonen
Olympiasali
Köpi Koski ja Projekti
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Tarmo Malila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Hurma
Pesäkallio 20:00--02:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Virve Rosti & Toyboys
Pyrkivä 19:00--22:30
Atlantic & Ari Aalto
Kylpylähotelli Rauhalahti 10 €
Pokka
Lomakeskus Revontuli
Marko Maunuksela & Fantasia
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 15 €
Tarja Lunnas & Rosso, Henkka ja Kulkurit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
Ässät
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Vesa Parantaisen yhtye
Kylpylähotelli Summassaari
Jade's band
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tanhuhovi
Koivu & Marita Taavitsainen, Fernanda
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver
Ravintola Tulisuudelma
Kerma
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Charles Plogman & Ronnies
Valtatie 2 20:00--02:00
Varjokuva, NeljänSuora
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Rosalie

Seuraava tanssipäivä su 24.2.2013