Edellinen tanssipäivä pe 23.11.2012

Lauantai 24.11.2012

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 20:00--00:30, 12 euroa
Eripojat
Auran nuortentalo 15 euroa
Finlanders, Sanna-Mari Titov
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
Täysikuu 3
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 12 euroa
Jarkko Honkanen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 euroa
Onnenkulkurit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mikko Takala & Reissarit
Ikaalisten kylpylä
Anneli Mattila
Imatran kylpylä 14 euroa
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 18 euroa
Yölintu
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--00:30, 13 euroa
Ylix
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette & Kaija Lustila, Tanssiorkesteri Luxus
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Iskelmäyhtye Bohemia, Kari Piironen & Caminito
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Jari Grek
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 19:00--00:30, 12 euroa
Sini-Takit
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Karavaani & Susanna Heikki, Teijo Suomi Orch
Limingan ns 20:30--00:30, 12 euroa
Sawotta & Pekka Hartonen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Meriitti, Pia Lång
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
La Strada, Helmenkalastajat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Aarne Tenkanen & Tempuntekijät
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Lotta Skog
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kalle Jussila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Varjokuva, Vonkamiehet
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 10 euroa
Jupiter & Jari Kujala
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Suojapirtti (Kiihtelysvaara, Joensuu)
Yöntanssittajat
Tanhuhovi (Lohja)
Yötaivas, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 12 euroa
Helminauha
Toejoen seurojentalo (Pori)
Corona, Jarkko Ylinen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Disco Inferno
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Hurma, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Pekka Mikkola
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Timangi, Mistral & Anne Mattila
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Tuplawernet, Eki Korteniemi
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 euroa
Juhani Virran yhtye
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:30--24:00, 8 euroa
Tonika
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Walkarit