Edellinen tanssipäivä pe 2.11.2012

Lauantai 3.11.2012

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Vanhan veräjän luona & Hannele Kaarela
Auran nuortentalo (Aura) 15 €
Taikakuu, Myrskytuuli
Haapamäen Suoja
In The Mood
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 12 €
Anniina Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Veijarit & Sirpa Jokinen
Lomakeskus Huhmari
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Humppilan seurojentalo (Humppila) 20:00--00:30, 12 €
Pyrstötähti
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Sesam & Antti Raiski
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 14 €
Diesel & Markku Aro
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Caminito & Kari Piironen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Finlanders
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Jokiset trio
Hotelli Keurusselkä
Flameband, Scandinavian Hunks
Konsu 14 €
Helmenkalastajat
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Tosimiehet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Seireenit
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--23:30, 10 €
Tero Vall & Harry Lindström
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Hurma
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti, Rosette & Kaija Lustila
Merisärkän viihdekeskus
Haavekuva, Susanna Sakko, Teemu Lehtola
Metsäkylän seuratalo (Metsäkylä, Hamina)
Teijo Suomi Orch
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 10 €
Pauli Raivio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Charles Plogman & Ronnies, Sanna-Mari Titov
Nousula
Öiset kulkijat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Tukkijätkät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Antti Ahopelto
Pesäkallio 20:00--02:00
FBI-beat, Horizone & Matti ja Teppo
Guesthouse Petra
Elina H
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Duo Tornado
Puistonkulma 10 €
Unikuva
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Trio H-hetki
Kylpylähotelli Rauhalahti
Elonkerjuu
Lomakeskus Revontuli 16 €
Juha Tapio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Kaisa-Mari Ruokolainen & Foxpop
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
Rainer Bollström
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 €
Ylix
Soihtula
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--01:30, 10 €
Hannu Hautaniemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 10 €
Tuovilat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 5 €
DJ Ripa
Tanhuhovi
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Helminauha
Toejoen seurojentalo
Honkala team
Ravintola Tulisuudelma
Apulanta
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Channel Four
Valtatie 2 20:00--02:00
Varjokuva, NeljänSuora
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Voitto Takanen
Törmä (Onttola, Joensuu)
Karavaani & Susanna Heikki

Seuraava tanssipäivä su 4.11.2012