Edellinen tanssipäivä pe 7.9.2012

Lauantai 8.9.2012

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 20:00--01:30, 12 €
Avenue & Anniina Mattila
Hotelli Ellivuori
Yksityistilaisuus
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
San Marino ja Linda
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 21:00--02:00
Tommys, Flamingokvintetten
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13 €
Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Lomakeskus Huhmari
Väliaikainen
Huvilintu 13 €
Aikalisä, Varjokuva
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--24:00, 10 €
Kiertotähdet
Härmän Kylpylä
Rosalie
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Reija Kortet
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Myrskytuuli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Suvi Karjula, Helminauha
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma, päättäjäiset, päättäjäiset
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Sawotta & Pekka Hartonen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni, Amadeus Lundberg
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Katiskanmäen Firapeli 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Eija Kettunen
Hotelli Keurusselkä
Tosimiehet
Ravintola Kivitippu
Tanssiorkesteri Luxus
Konsu 14 €
FBI-beat
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Ilkka Marttala
Kukonhiekka
Fortuna & Arja Koriseva, Niskalenkki & Eino Grön
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Nasma Team
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
NeljänSuora, Senaattori
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Focus & Sakke Kotilainen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--24:00, 10 €
Urho Valli
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Solistiyhtye Jermut
Liperin lava (Liperi)
Karavaani, Sami Hopponen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Pohojanmaan Pelimiehet
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taifun
Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Taikakuu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Kynnysmaa band
Anitta Mattila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Onnenkulkurit
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Rosette & Kaija Lustila, Fantasia & Marko Maunuksela
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Voimaorkesteri, Horizone & Matti ja Teppo, Antti Ahopelto
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Seija Irmeli
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Riku Niemi Orchestra & Jorma Kääriäinen
Lomakeskus Revontuli
Charlies
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Isola ja Yön tähdet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 15 €
Jaska Mäkynen & orkesteri, Kaisa-Mari Ruokolainen & Foxpop
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Fernet & Tomi Markkola, Pequeno, Maria Juhola
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Antero ja Valamo
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Syvälahti
Presto & Kake Randelin, Boogie
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Keidas, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Tanhuhovi
KinoJake, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Ravintola Tulisuudelma
Kadi ja Overtones
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 €
Diesel & Markku Aro
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 15 €
Finlanders, Iskelmäyhtye Bohemia

Seuraava tanssipäivä su 9.9.2012