Edellinen tanssipäivä pe 31.8.2012

Lauantai 1.9.2012

Carpella paviljong (Karperö, Mustasaari)
Tommys
Esakallio
Marko Maunuksela, konsertti, konsertti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 12 €
Onnenpotku & Susanna Sakko
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 €
Serenade
Hangan lava 21:00--01:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13 €
Sinikuu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Eija Sinikka
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
FBI-beat
Lomakeskus Huhmari
Timo Hacklinin yhtye
Huvilintu 13 €
Voimaorkesteri & Amadeus Lundberg
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
FinnNostalgia & Antti Toivola, päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Venetsia & Janne Laine
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
In The Mood
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Onnenkulkurit & Maria Tyyster
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Timangi
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Mistral & Anne Mattila, Anna-Liisa Räsänen trio, Anna-Liisa Räsänen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Saska Helmikallio & Avec, Dry Capri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Walkarit
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30
Karaoke
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Yönkiitäjät, Lemmenklaani
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Katiskanmäen Firapeli 20:00--01:30, 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hotelli Keurusselkä
Soundset
Ravintola Kivitippu
Sonetti & Ilkka Hakala
Kukonhiekka
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Kasino
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 €
Tukkijätkät
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Maarit Aro
Liperin lava (Liperi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Koivu & Marita Taavitsainen
Helmenkalastajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Pekka Mikkola
Merisärkän viihdekeskus
Rainer Bollström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Caminito & Kari Piironen
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Arja Koriseva, Reijo Taipale
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 10 €
Nelituuli
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Taikakuu, NeljänSuora
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Paavo Heiskasen yhtye
Nousula
Kukka Kiri
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Channel Four, sikajuhlat, sikajuhlat
Guesthouse Petra
Jackpot
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tulipunaruusut
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 13 €
Iskelmäyhtye Bohemia
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus, Onnenhetki
Kylpylähotelli Rauhalahti
Cafe Dynamite & Frederik
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sinitaivas, Helminauha, päättäjäiset, päättäjäiset
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Hannu Hautaniemi, päättäjäiset, päättäjäiset
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja, Palapeli & Sanna-Mari Titov
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 13 €
Honkala team
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 14 €
Euroset, Octavia & Tony Montana
Syvälahti
Rosso & Tarja Lunnas, Jani ja Jetsetters
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Pekkaniskan Pojat
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver & Harri Lehtonen, Silver
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 20:00--01:00
Juha Simola
Tulenliekki 15 €
Veijarit, Sirpa Jokinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Maximus, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Unelmavävyt
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30
Tonika
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 15 €
Reija Kortet, Sunset, A. Aallon rytmiorkesteri, Arto Nuotio

Seuraava tanssipäivä su 2.9.2012