Edellinen tanssipäivä pe 6.4.2012

Lauantai 7.4.2012

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio)
Mia Leivo & Pequeno
Auran nuortentalo 15 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, FBI Beat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Rannan pojat, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 15 euroa
Korsuorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Trio Makuuni
Ikaalisten kylpylä
Sesam & Antti Raiski
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Anneli Mattila & V.I.P., Eino Luostari
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 euroa
Unikuva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Marko Maunuksela & Fantasia
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Arja Havakka, Linnut, Kapris
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Channel Four
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Tommi Soidinmäki & Petoman
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Helminauha, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Charles Plogman & Ronnies, Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 euroa
Maximus
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosso & Tarja Lunnas
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit, Henkka ja Kulkurit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 10 euroa
Tuovilat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 euroa
Myrskytuuli, Yölintu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Patajätkä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Erkki Räsänen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Satellites
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
NeljänSuora
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, FOXPOP tanssiorkesteri
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 euroa
Onnenkulkurit, Matti Korkiala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Kuunsilta 2
Tanhuhovi (Lohja)
La Strada & Anita Hirvonen, Kari Isola ja Yön tähdet
Toejoen seurojentalo (Pori)
Harri Lehtonen & Silver
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Huikon veljekset
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Varjokuva