Edellinen tanssipäivä pe 9.12.2011

Lauantai 10.12.2011

Auran nuortentalo (Aura) 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Hurma
Haapamäen Suoja 14 €
Soundset, Minna Sirkiä
Hepokatti
Markus Sextet
Hotelli Hiittenharju
Avenue & Anniina Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Helminauha
Lomakeskus Huhmari
Karavaani & Susanna Heikki
Härmän Kylpylä
Kaija Kärkinen & Ile Kallio, Onnenhetki
Imatran kylpylä (Imatra)
Danny
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Diesel & Markku Aro
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00
Rosette & Kaija Lustila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Jackpot, Jukka Hallikainen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Caminito & Kari Piironen
Ravintola Kivitippu
Tanssiorkesteri Luxus
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Kuutamo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Matti Korkiala & Onnenkulkurit
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Korsuorkesteri
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Tero Vall & Henri Lehtonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Charles Plogman & Ronnies
Merisärkän viihdekeskus
Souvarit, Vanhan veräjän luona
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 6 €
Titanic, Tapani Nikkilä
Mäntylahden Vedon talo (Mäntylahti, Lapinlahti) 20:00--00:30, 7 €
Paratiisin kuu
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Antero Ketonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Helmenkalastajat
Pesäkallio 20:00--02:00
Taikakuu, Tosimiehet
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Mareena & Amilo Group
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Bolero 1
Kylpylähotelli Rauhalahti
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Lomakeskus Revontuli
Yölintu
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Jorma Markos ja La Mer
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Tarja Lunnas & Rosso, Reissarit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Sirius
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timantti & Titta Malinen
Tanhuhovi
Union & Vesa Toivonen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo
Asko Järvelän yhtye
Tulenliekki 14 €
Tulipunaruusut
Ravintola Tulisuudelma
Lipsaset
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Eki Jantunen & Mutkattomat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Keidas, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Hanuri ja Hattu

Seuraava tanssipäivä su 11.12.2011