Edellinen tanssipäivä pe 2.12.2011

Lauantai 3.12.2011

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Onnenkulkurit, Maria Tyyster
Alavuden seurantalo (Alavus) 21:00--02:00, 10 euroa
Yötaivas
Auran nuortentalo 15 euroa
Varjokuva, Pekka Nebelung ja Volga
Haapamäen Suoja (Keuruu) 14 euroa
Voimaorkesteri & Marko Lämsä
Haaparannan kansantalo 22:00--02:00, 12 euroa
Vienna & Eero Ylisirkka
Hepokatti (Tampere)
Köpi Koski ja Projekti, Memories & Heli Hyttinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pohojanmaan Pelimiehet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Esa Rintamäki, Täysikuu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 14 euroa
NeljänSuora
Jyväskylän viihdekeskus
Fantasia & Marko Maunuksela
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pertti Niemi & Odessa
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Helmenkalastajat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Unto Satorannan yhtye
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 euroa
Markku Koivula
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Rainer Bollström
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä, Soundset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sonetti & Ilkka Hakala
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 euroa
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 13 euroa
Norolan Pojat, Henkka ja Kulkurit
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Tero Vall & Mika Suominen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Pekkaniskan Pojat, Charles Plogman & Ronnies
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Castra & Marjorina
Limingan ns 19:30--23:30, 10 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosette & Kaija Lustila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
La Strada, Haavekuva, Teemu Lehtola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Wähäkosket
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Pesäkallio (Lahti)
Myrskytuuli, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Reissarit & Mikko Takala
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarkko Honkanen & Taiga
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mia Leivo & Pequeno
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Taikakuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 euroa
Heikki Koskelo & Fenix, Kaisa-Mari Ruokolainen & FoxPop
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Timangi
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Markus Sextet
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timantti & Titta Malinen
Tanhuhovi (Lohja)
Sinitaivas, Amorada & Tommi Seppänen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Amor-kvartetti
Toejoen seurojentalo (Pori)
Markku Harjunpään orkesteri & Kauko Simonen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Matti ja Teppo & Horizone
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Mr Hyde
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Sami Keskitalo & Pohjantähti, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Souvarit, Väriloiste, karaoke
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Kesätuuli
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 euroa
Teijo Suomi Orch